Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsü nedeniyle Vuhan’da bulunan 42 kişi ve onları almaya giden mürettebatın, Türkiye’ye gelmelerinden sonra 14 gün boyunca karantinada tutuldu.

Karantina sürecinin tamamlanmasından sonra hastaneden ilk kez çıkan Serkan Atamer, Burcu Öner ve Meltem Soylu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Wuhan’da yaşayan ve İngilizce öğretmenliği yapan Burcu Öner (34), “Şu anda mutluyum ancak bir tarafım buruk, çünkü oradaki arkadaşlarımızı bıraktık. Şu anda 15 günümüzü tamamladık, çok harika bir süreçti. Beklemiyorduk bu kadar güzel ağırlanacağımızı. Beklemediğimiz sürprizler de yapıldı, doğum günü sürprizi gibi. Devletimize ve Sağlık Bakanımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Hastane çıkışında direkt olarak Anıtkabir’e gideceğini söyleyen Öner, Ankara’da doğduğunu, Vuhan’da İngilizce öğretmeni olarak çalıştığını belirtti.

“Doğduğum hastanede karantinaya alındığımı öğrendiğimde çok şaşırdım”

Karantina altına alındığı hastanede dünyaya geldiğini öğrendiğini ifade eden Öner, “Anneme Ankara’ya gidip karantina için kalacağımız hastaneyi söylediğim zaman, annem ‘Ben seni orada dünyaya getirmiştim’ dedi. Hatta odama çıktıktan sonra da annemi görüntülü aradım ve ‘Hangi odada doğurdun’ diye sordum. O da, ‘3. kat 307 numaralı odada doğurmuştum’ dedi. Milyonda bir olacak bir olay gerçekleşti. Anneme, ‘Aynı odadayım, sana iyi baktı, bu oda bana da iyi bakacak’ dedim” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here