İstanbul Maltepe’de geçtiğimiz Temmuz ayında çalıştığı otelde ağır yaralı olarak bulunduktan sonra yoğun bakıma kaldırılan ve Aralık ayında yaşamını kaybeden İbrahim Halil Kiraz(21)’ı döverek öldürdükleri öne sürülen 5 şahsın polis tarafından yakalandı. Şüphelilerin İbrahim Halil Kiraz’ın otelde iş arkadaşı oldukları ve “Çok çalıştığı” için aralarında çıkan tartışma sonucu cinayeti işledikleri ifade edildi.

Olay, Maltepe, Cevizli Mahallesi, 30 Ağustos caddesindeki otelde 15 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleşti. Otelde çalışan İbrahim Halil Kiraz, işyerinde yerde baygın olarak bulunurken, vücudunda darp izleri bulunan İbrahim Halil Kiraz, otel yönetimi tarafından çağrılan ambulansla özel bir hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakıma alınan İbrahim Halil Kiraz, sevk edildiği Şanlıurfa’daki Balıklı Göl Devlet Hastanesinde 10 Aralık 2019 tarihinde öldü. Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olaya dair başlatılan çalışmada ilk anda düşerek ağır yaralandığı tahmin edilen İbrahim Halil Kiraz’ın bir cinayete kurban gittiği tespit edilirken, polis yaptığı teknik ve fiziki takipten sonra ölen İbrahim Halil Kiraz’la aynı otelde çalışan iş arkadaşları Batuhan A., İslam K., Kerem N., Erkal Ç., Ufuk K.’yı gözaltına aldı.

“BİRAZ AZ ÇALIŞ”

Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan şüphelilerin İbrahim Halil Kiraz’ı otelde çok çalıştığı için öldürdükleri bildirildi.

Şüphelilerin İbrahim Halil Kiraz’da daha önce de “Sen çok çalışıp kötü örnek oluyorsun. Patron bizim de senin kadar çalışmamızı istiyor. Biraz az çalış” diye kavga ettikleri ortaya çıktı.

Olay günü de aynı nedenle aralarında tartışma çıktığı şüphelilerin İbrahim Halil Kiraz’ı darp ederek ağır yaraladıktan sonra merdiven boşluğunda bırakarak işlerinin başına döndükleri öğrenildi. Poliste işlemleri tamamlanan 5 şüpheli adliyeye sevk edilirken, olayın 6. faili olduğu tespit edilen Demir Ç.’nin bir başka suçtan cezaevinde olduğu ifade edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here