Çankaya Belediye Meclis Üyesi de olan Ressam Aysel Atakurt’un sergisinin açılışına katılan Alper Taşdelen, sanatın her alanında faaliyet gösteren, toplumsal dayanışmada en önde yer alan yetenekli belediye meclis üyeleriyle çalışmanın kendisi için bir şans olduğunu söyledi.

Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim Atölyesi’nde başladığı resim çalışmalarına evinde kurduğu atölyesinde devam eden sanatçı Aysel Atakurt, 11. kişisel sergisinde, kendi geliştirdiği alüminyum zemine karışık teknikle yaptığı 43 eserle sergiyi açtı. “Bir hayvansever olarak kedileri de izleyip, gözlemleyip çizmeyi seviyorum” dedi.

Atakurt, uzun zamandır öyküsü olan kadınları resmettiğini söylerken, “Benim kadınlarım geceyle ağlaşan sabahla gülüşen, hüzünlü oldukları kadar renkli ve eğlenceliler de. Her birinin bambaşka yaşam öyküsü var” sözlerini kaydederek sanatseverleri çalışmalarını görmeye davet etti.

Serginin, Yıldızevler Mahallesi Şehit Mustafa Doğan Caddesi No 59’da yer alan Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde 23 Şubat’a kadar görülebileceği bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here