Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (eski GATA) hayatını kaybeden eski Jandarma Genel Komutanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman hakkında başhekimlik açıklamada bulunuldu. Başhekimlik, “Aytaç Yalman’ın corona virüs nedeniyle öldüğü kanaati oluşmuştur” ifadelerini kullandı. Aytaç Yalman’ın eşi de koronavirüs tedavisi görüyor.

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman’ın bugün koronavirüsten hayatını kaybettiğininin açıklanmasının ardından, Yalman’ın başvurduğu Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden konuyla ilgili açıklama geldi.

13 Mart’ta hastaneye başvuran Yalman’ın hastanenin raporunda Covid 19’a bağlı nedenlerden hayatını kaybettiği hastane raporunda doğrulandı.

Yalman’ın ilk bulgular ortaya çıktığında orduevi oktorunca hastaneye yönlendirildiği, ancak komutanın bunu kabul etmediği serum tedavisi istediği ve daha sonra ikna edilerek hastaneye götürüldüğü ortaya çıktı. Eşinin de Covid-19 olduğu belirtilen raporda ayrıca tüm temas edenlerin de koruma amaçlı karantina tedbirlerine alındığı belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here