Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu herkesin, koronavirüsle mücadele ederken sadece bir salgını engellemekle değil kamu düzeninin herhangi bir şekilde etkilenmemesi için de çaba sarf etmekle yükümlü olduğunu belirtti.

AA’nın aktardığına göre Davutoğlu, sosyal medya hesaplarından koronavirüs başta olmak üzere, partisinin gündeme ilişkin değerlendirmelerini paylaştı.

Davutoğlu, koronavirüs nedeniyle sadece bir krizle karşı karşıya olunmadığını, hayatın bütünü akışını değiştiren yeni bir dönemin eşiğinde olunduğunu vurguladı.

‘SEFERBERLİK HALİ GEREKTİREN BİR DURUM’

Topyekun bir seferberlik hali gerektiren bir durumla karşı karşıya olunduğuna dikkati çeken Davutoğlu, iletişimde farkındalık oluşturmak için sağlıklı bir iletişim kanalını sürekli işler kılmanın gerekliliğine işaret etti.

Ahmet Davutoğlu, şu sözleri kaydetti:

“Sayın Bakan her gün bilgilendirmeyle kamuoyunda haklı bir teveccüh kazandı. Bunun, şu anda fark etmemiz zorunda olduğumuz bir başka boyutu var ki artık mesele bir sağlık meselesi olmaktan çıkmıştır. Evet, odağında bir sağlık problemi vardır ama etkilediği alan her yeri kuşatmaktadır. Sadece bir salgını engellemekle değil kamu düzeninin herhangi bir şekilde etkilenmemesi için çaba sarf etmekle yükümlüyüz.”

Davutoğlu, koronavirüsle mücadelede finans, sağlık, gıda ve tarım alanlarında alınması gereken diğer önlemlerle ilgili de önerilerde bulundu.

TÜRKİYE’DEKİ SON DURUM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilk olarak 11 Mart’ta Avrupa’dan Türkiye’ye giren bir kişiye yapılan koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklamış, dün yaptığı son açıklamada ise, hayatını kaybedenlerin sayısının 30’a, toplam vaka sayısının ise 1236’ya yükseldiğini bildirmişti.

Türkiye’deki koronavirüs vaka sayısındaki artış şöyle:

11 Mart – 1 vaka

13 Mart – 5 vaka

14 Mart – 6 vaka

15 Mart – 18 vaka

16 Mart – 47 vaka

17 Mart – 98 vaka, 1 ölü

18 Mart – 191 vaka,3 ölü

19 Mart – 359 vaka, 4 ölü

20 Mart- 670 vaka, 9 ölü

21 Mart-947 vaka,21 ölü

22 Mart-1236 vaka,30 ölü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here